fot. Jacek Żukowski
Poradnie ambulatoryjne Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku rozszerzają działalność. Do poradni pacjenci mogą umówić się telefonicznie (59 84 60 700) od 7.00 do 14.30.

- Większość pacjentów poradni ambulatoryjnych przyjmowanych jest w trybie teleporad - mówi Marcin Prusak, rzecznik prasowy słupskiego szpitala. - Jedynie w przypadku pierwszych wizyt i w sytuacjach uzasadnionych względami medycznymi pacjenci przyjmowani są w poradniach osobiście. Podczas umawiania do poradni pracownicy szpitala wskazują, czy pacjenci umawiani są na teleporadę, czy na wizytę osobistą w poradni - dodaje Marcin Prusak.

Pacjenci, którzy umawiani są na teleporadę mają wyznaczany przedział godzinowy, w którym umówionego dnia telefonuje do nich lekarz z poradni.

W przypadku konieczności osobistej wizyty w poradni pacjenci umawiani są na konkretne godziny. Na terenie szpitala pacjenci zobowiązani są do noszenia maseczek na twarzach oraz rękawic na rękach. Obecnie Pacjenci kierujący się do poradni wchodzą do szpitala wejściem do części „E”, od strony wewnętrznego parkingu. Od poniedziałku wejście do poradni ambulatoryjnych możliwe będzie jedynie przez dodatkowe wejście usytuowane z boku budynku „D”.

Dotychczasowe wejście do poradni z holu głównego budynku szpitala zostanie zamknięte. Droga dojścia do nowego wejścia do poradni zostanie oznaczona plakatami informacyjnymi.

Należy pamiętać, że z powodu trwającej pandemii COVID-19 przyjmowanie pacjentów w poradniach musi odbywać się zgodnie z reżimem sanitarny. Z tego powodu do budynku poradni wpuszczana będzie tylko określona przepisami liczba pacjentów.

Wejście kolejnego pacjenta będzie następowało tylko po wyjściu jednej z osób przebywających w środku. Każdy wchodzący będzie miał przeprowadzany pomiar temperatury ciała i dezynfekowane ręce. Obostrzenie te będą obowiązywały do odwołania.

jż/rż