Fot. pikrepo.com
Zaniedbania w czyszczeniu klimatyzacji mogą być groźne dla naszego zdrowia. Jak podkreślają fachowcy, również sam sposób dbania o nasze urządzenia klimatyzacyjne może mieć znaczenie.

O zagrożeniach związanych ze źle użytkowaną klimatyzacją w rozmowie z Krzysztofem Klinkoszem opowiedział prof. Grzegorz Węgrzyn, szef Katedry Biologii Molekularnej Uniwersytetu Gdańskiego i Komitetu Biologii Molekularnej Komórki Polskiej Akademii Nauk.

Grzegorz Węgrzyn

Bez klimatyzacji nie wyobrażamy już sobie życia, ale... Lekarz alergolog, Zbigniew Sankowski, zwraca naszą uwagę także na niebezpieczeństwa zdrowotne, wiązane z korzystaniem z klimatyzacji. Rozmawiała z nim Grażyna Preder.

Zbigniew Sankowski

Serwis klimatyzacji należy wykonywać okresowo. Jak często? Co powinno „wchodzić w skład” serwisu klimatyzacji, aby oddychać czystym i względnie zdrowym powietrzem w aucie?  Dlaczego sprawnie działający filtr jest ważny dla kierowcy i pasażerów? Na te pytania odpowiada rzecznik Instytutu Transportu Samochodowego Mikołaj Krupiński. Rozmawiał z nim Arkadiusz Wilman.

Mikołaj Krupiński