fot. iszczecinek.pl
Senator Stanisław Gawłowski i poseł Radosław Lubczyk twierdzą, że Łukasz Maciejunas nie może pełnić swojej funkcji. Zdaniem posła Lubczyka, Maciejunas nie spełnia wymogów formalnych co do stażu pracy w Lasach Państwowych oraz wymogów etycznych. Ten te zarzuty odrzuca.

Parlamentarzyści z regionu zapowiada interwencję w Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz w Ministerstwie Środowiska.

- Nowy dyrektor to ten sam człowiek, który pacyfikował ludzi w Puszczy Białowieskiej jako strażnik leśny. Czy to jest nienaganna opinia? W moim odczuciu, tacy ludzie nie powinni sprawować takich stanowisk jak dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych - stwierdził Radosław Lubczyk.

Do tych zarzutów odniósł się na antenie Polskiego Radia Koszalin sam zainteresowany. Dyrektor Łukasz Maciejunas mówi, że ma 9-letni staż pracy w Lasach Państwowych. Twierdzi też, że nie złamał przepisów podczas pracy w Puszczy Białowieskiej: - Byłem strażnikiem leśnym, a także komendantem straży w nadleśnictwie Białowieża. Nie mam też żadnego wyroku sądowego.

Łukasz Maciejunas jest dyrektorem RDLP w Szczecinku od tygodnia. Na stanowisku zastąpił zmarłego w listopadzie Andrzeja Modrzejewskiego, wieloletniego szefa Dyrekcji w Szczecinku.

ms/ar

Czytaj więcej

Posłuchaj

poseł Radosław Lubczyk
Łukasz Maciejunas, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku