fot. Chór Politechniki Gdańskiej/YouTube
Udział w przedsięwzięciu wziął także chór Politechniki Koszalińskiej „Canzona”. Dziś w południe na YouTube odbyła się premiera pieśni.

Jak podkreślił profesor Radosław Wilkiewicz, dyrygent koszalińskiego chóru, nie przypadkowo wybrano ten utwór: -  To pieśń oparta na cytacie Jana Pawła II z pielgrzymi z 1987 roku. Powiedział wówczas „O ziemio polska! Ziemio trudna i doświadczona! Ziemio piękna! Ziemio moja! Bądź pozdrowiona”. Ten tekst do tej pory jest osobliwy i aktualny. Każdy może się z nim utożsamić. Brzmi naprawdę przejmująco.

W 56-osobowym wirtualnym chórze politechnik wystąpiło czterech członków z Canzony, chóru Politechniki Koszalińskiej: sopran - Anna Wilkiewicz, alt - Anna Ratajczak, tenor - Filip Świątkowski oraz bas - Krzysztof Szczypiński.

- Do zmontowania było 56 ścieżek. Różni się to od wykonania na żywo, ale jest to zaśpiewane równo i dobrze intonacyjnie. Kiedy tego odsłuchiwałem, wzruszyłem się - podkreślił profesor Wilkiewicz.

Pieśń „O, ziemio polska” znalazła się także w programie obowiązkowych pieśni studyjnych Warsztatów Artystycznych wykonywanych podczas Spotkań Polonijnych Zespołów Śpiewaczych w Koszalinie.
rp/rż

Posłuchaj

prof. Radosław Wilkiewicz