fot. prk24.pl
Szczecinecka posłanka PiS-u, która była gościem porannego „Studia Bałtyk”, mówiła m.in. o wyzwaniach związanych z leśnictwem.

W zeszłym tygodniu poinformowaliśmy, że Małgorzata Golińska, która w resorcie klimatu pełniła funkcję wiceministra, będzie teraz wiceszefową Ministerstwa Środowiska. Ma się w nim nadal zajmować gospodarką leśną. Zmiana miejsca pracy przez polityk ma związek z podziałem na Ministerstwo Klimatu i Ministerstwo Środowiska oraz wynikającym z tego nowym podziałem kompetencji.

Anna Popławska zapytała posłankę o wyzwania związane z jej zakresem obowiązków w ministerstwie. - Kilka lat temu problemem w Polsce były podtopienia. Dziś jest nim brak wody. Powoduje on osłabianie drzewostanu, a co za tym idzie otwieranie drogi dla szkodników. Gdyby brakowało reakcji leśników i resortu środowiska, konsekwencją mogłoby być zagrożenie wysuszeniem drewna, a co za tym idzie większe zagrożenie wystąpienia pożarów - oceniła Małgorzata Golińska. Dodała jednak, że polskie lasy są w dobrej kondycji, a jej rolą będzie dalsze jego wzmacnianie: - Nasze lasy są różnorodne biologiczne i od lat przygotowywane na stopniową zmianę klimatu. Przebudowujemy ich strukturę i zapewniamy im w ten sposób większą stabilność.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości odniosła się także do kandydatury Rafała Trzaskowskiego, którego Platforma Obywatelska wystawiła w wyścigu prezydenckim w miejsce Małgorzaty Kidawy-Błońskiej: - Szanujemy wszystkich kandydatów. Uważamy jednak, że najlepszym kandydatem jest Andrzej Duda. Mam wrażenie, że Małgorzatę Kidawę-Błońską przerosła ta kampania i po zmianie kandydata została osamotniona. Polityka jest okrutna, ale czasem chciałabym, aby politycy zachowywali choć resztki przyzwoitości.

Anna Popławska zapytała Małgorzatę Golińską także o jej odczucia związane z Janem Pawłem II, którego stulecie urodzin dziś obchodzimy.

ap/ar

Posłuchaj

rozmowa Anny Popławskiej z Małgorzatą Golińską