Fot. UM Słupsk
Prezydent Słupska podpisała umowę w sprawie przekazania z budżetu miasta na 2020 rok dotacji Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Słupsku na zakup separatora komórkowego na potrzeby Oddziału Hematologicznego i Transplantacji Szpiku.

Wcześniej Rada Miejska w Słupsku wyraziła zgodę na przekazanie środków finansowych na taki cel. W strukturach słupskiego szpitala oddział hematologiczny jest jedyną taką jednostką specjalistyczną na Pomorzu Środkowym i jedną z większych ośrodków w kraju.

Rozszerzenie zakresu usług Oddziału Hematologii o transplantację szpiku pozwoliło skrócić okres oczekiwania na ten zabieg, a tym samym zwiększyć szansę całkowitego wyleczenia, co z punktu widzenia każdego mieszkańca jest najważniejszym elementem całego procesu.

W lutym br. oddział rozpoczął procedury transplantacji szpiku. Separator komórkowy jest niezbędny do usprawnienia i przyspieszenia przebiegu transplantacji. Urządzenie służy do pozyskiwania i przygotowania materiału przeszczepionego.

Mieszkańcy Słupska, dzięki takim działaniom i współpracy między podmiotami, mają dostęp do lepszej diagnostyki i wyższej jakości świadczonych usług i tym samym mają możliwość korzystania ze świadczeń medycznych realizowanych zgodnie z obowiązującymi standardami i wymogami Unii Europejskiej.

jż/iw