fot. Jacek Żukowski
- Podjęliśmy ostatnio decyzję, że będziemy zdalnie kończyć rok akademicki i również zdalnie będą przeprowadzane egzaminy. Zdalne online będą trwały do 21 czerwca - poinformował profesor Osadowski w rozmowie z Jackiem Żukowskim.

Ze względu na zagrożenie koronawirusem po raz pierwszy obrady Senatu Akademii Pomorskiej odbyły się nie w sali posiedzeń, lecz zdalnie. Podczas obrad przyjęto programy studiów na trzy nowe kierunki: położnictwo, pedagogika studia pierwszego stopnia profil praktyczny oraz florystyka ze sztuką ogrodową.

- Wprowadzono również rozwiązania dotyczące realizacji praktyk wynikające z przeciwdziałania rozpowszechnianiu się COVID-19. Trwają rozmowy nad powołaniem centrum pobrań i testów na koronawirusa. Prowadzimy takie rozmowy również z naszym Instytutem Nauk o Zdrowiu - podkreśla profesor Osadowski.

- Rozpoczęliśmy także rewitalizację zabytkowej stołówki pokoszarowej w Słupsku, należącej do Akademii Pomorskiej. Budynek zostanie przekształcony w wielofunkcyjną aulę z zapleczem dydaktyczno-reprezentacyjnym. Po 20 latach niszczenia i nieużytkowania ten zabytkowy obiekt zyska nowe życie - zapowiada rektor Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Inwestycja warta jest ponad 12 mln zł. Rok temu ówczesny wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, poseł ziemi słupskiej Piotr Müller przekazał uczelni decyzję o dofinansowaniu tej inwestycji w wysokości 10 milionów złotych.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Jacka Żukowskiego z rektorem Akademii Pomorskiej w Słupsku profesorem Zbigniewem Osadowskim.

Posłuchaj

rozmowa z profesorem Zbigniewem Osadowskim