fot. prk24.pl
Jan Bednarek, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, z którym rozmawiał Mirosław Pieńkowski, powiedział, że do 11 maja zapadnie decyzja w sprawie wznowienia rozgrywek III oraz IV ligi, a także niższych klas.

- Kilka dni temu odbyła się wideokonferencja prezesów wojewódzkich związków piłki nożnej. Podjęliśmy decyzję, że do 11 maja podamy informację dotyczącą rozgrywek amatorskich, a więc III i IV liga oraz niższe klasy - powiedział Jan Bednarek. - Są trzy możliwości. Pierwsza zakłada, że kończymy aktualny sezon bez spadków, ale z awansami. Druga dotyczy oczekiwania na wyniki epidemii: trzeba obserwować, co będzie się działo po tym, kiedy ruszą ekstraklasa, I i II liga, ale decyzja może tutaj zapaść nawet w połowie czerwca. Trzecia to przerwanie rozgrywek i rozpoczęcie przygotowań do następnego sezonu - dodał.

Jeśli sezon zakończy się bez spadków, ale z awansami, to w IV lidze może być nawet 21 zespołów.

- Cały czas wsłuchujemy się w głosy klubów. Otrzymaliśmy propozycję, by rozpocząć rozgrywki w lipcu, a rundę jesienną zakończyć w grudniu. Chcielibyśmy zakończyć zmagania przed mistrzostwami Europy. Wpozostałych klasach nie mamy problemów. W okręgówce może przybyć tylko jedna drużyna. Nie wiemy też, ile zespołów przystąpi do Klasy A i Klasy B - podkreślił wiceprezes PZPN-u.

Jan Bednarek poinformował także, że w lipcu może być wznowiony Puchar Polski, ale „muszą ku temu sprzyjać warunki”.

mp/rż

Posłuchaj

rozmowa z Janem Bednarkiem, wiceprezesem PZPN-u