fot. Jarosław Ryfun
W coraz większym zakresie zaczyna działać Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku. Po uruchomieniu rehabilitacji, od poniedziałku w lecznicy będą wykonywane zabiegi planowe. Pacjenci będą musieli podporządkować się reżimowi sanitarnemu.

- Dzień przed przeprowadzeniem zabiegu pacjent będzie musiał zgłosić się na SOR szpitala, gdzie zostanie pobrany wymaz do testu na obecność SARS CoV-2 - mówi Marcin Prusak, rzecznik prasowy słupskiego szpitala. - Wyniki testu będą znane tego samego dnia, wieczorem. Jeśli wynik będzie ujemny, pacjent będzie mógł przyjść następnego dnia do szpitala na zabieg - dodaje.

Wszyscy pacjenci przebywający w szpitalu zobowiązani są do zakrywania twarzy, noszenia rękawiczek ochronnych oraz zachowania odstępu dwóch metrów od pozostałych osób.

Pacjenci, którzy planowe zabiegi mieli umówione wcześniej, a zostały one wstrzymane przez epidemię, w tym tygodniu otrzymują od pracowników szpitala informację telefoniczną ze wskazaniem nowych terminów.

Trwają także prace nad przywróceniem działalności poradni szpitalnych w szerszym zakresie z zachowaniem norm bezpieczeństwa.

Obecnie poradnie udzielają pacjentom głównie teleporad i tylko w sytuacjach niezbędnych pacjenci przychodzą do poradni. Na razie nie jest znany dokładny termin tych zmian.

Trwają również przygotowania do ponownego uruchomienia badań wykonywanych w szpitalu pacjentom z zewnątrz.

Zakaz odwiedzin obowiązuje jednak do odwołania.

jż/rż

Posłuchaj

Marcin Prusak, rzecznik słupskiego szpitala