fot. pixabay.com
Zgodnie z rządowym rozporządzeniem od dzisiaj mogą być otwierane boiska przy szkołach, ośrodki sportu, muzea i domy kultury. Od środy mogą być otwarte również przedszkola i żłobki. W Słupsku placówki opiekuńcze dla najmłodszych będą jednak dostępne dopiero po 24 maja.

- Miejskie żłobki i przedszkola nie będą czynne do 24 maja. Musimy dostosować się do wytycznych ministerstwa. Chodzi m.in. zapewnienie środków ochrony czy przebadanie wody - mówi Monika Rapacewicz, rzecznik prasowy słupskiego ratusza.

W niektórych gminach powiatu słupskiego żłobki i przedszkola będą przyjmowały dzieci już od 6 maja.

- Chcemy pomóc naszym mieszkańcom, którzy potrzebują iść do pracy, więc postanowiliśmy, że będzie można przyprowadzić dzieci do przedszkola. Nie wiem, czy miejskie żłobki - tak jak prywatne - wznowią działalność od 6 maja - podkreśla Magdalena Majewska, burmistrz Kępic.

Rodzice będą mogli liczyć na świadczenie przysługujące z tytułu opieki nad dzieckiem, które będzie wypłacane bez względu na to, czy żłobki i przedszkola będą zamknięte decyzją samorządu, z powodu wprowadzonych limitów lub gdy rodzice nie zdecydują się na skierowanie dziecka do placówki, która będzie otwarta.

jż/rż

Posłuchaj

Monika Rapacewicz, rzecznik prasowy słupskiego ratusza
Magdalena Majewska, burmistrz Kępic