fot. pixabay.com
Dzieci z spektrum autyzmu, jak funkcjonują w czasie pandemii? O tym rozmawialiśmy w „Wieczornych spotkaniach”.

Stowarzyszenie Radość z Życia, które prowadzi placówki dla niepełnosprawnych dzieci głównie z powiatu drawskiego, kontynuuje zdalnie tak dużą część działań, jak to tylko możliwe - zapewnia Paulina Sokołowska, dyrektorka Ośrodka Rehabiliatcyjno-Edukacyjno-Wychowawczego oraz przedszkola Tęczowa Kraina w Gudowie.

materiał Joanny Lejtan

Przymusowa izolacja to szczególnie trudny czas dla rodziców dzieci z autyzmem. Z powodu pandemii stracili możliwość rehabilitacji, leczenia i edukacji swoich dzieci. Jak sobie radzą w tej sytuacji? O tym mówi Anna Kasztelowicz, prezeska Białogardzkiego Stowarzyszenia Rodziców Dzieci z Autyzmem.

materiał Grażyny Preder

Dla dzieci ze spektrum autyzmu, szkoła to drugi dom. Tu czują się pewnie, spokojnie i bezpiecznie. Niestety pandemia koronawirusa zaburzyła ten spokój. Lekcje, które w przypadku dzieci autystycznych powinny się odbywać stacjonarnie musiały zostać przeniesione do internetu. Jak dużym stało się to wyzwaniem dla dzieci i ich rodziców oraz nauczycieli, opowiada Wojciech Rzemieniewski, dyrektor koszalińskiego Zespołu Szkół Nr 12, w którym funkcjonują klasy dla dzieci ze spektrum autyzmu.

materiał Tomasza Trana