fot. pixabay.com
Nabór wniosków o dofinansowanie zakupu laptopów dla uczniów i nauczycieli w programie „Zdalna szkoła” ruszył 1 kwietnia. Już prawie 90 proc. gmin i powiatów zaaplikowało o te pieniądze.

Wiele samorządów ma już pieniądze na swoich kontach. Z zakupami nie trzeba czekać na przelew, gdyż złożenie wniosku, to gwarancja otrzymania wsparcia ze strony rządu.

Słupsk, Ustka, powiat słupski oraz gminy: Smołdzino, Damnica, Kępice, Główczyce, Ustka, Dębnica Kaszubska, Kobylnica, Słupsk z programu „Zdalna szkoła” otrzymały 651,7 tys. złotych. Powiat bytowski oraz gminy: Trzebielino, Studzienice, Tuchomie, Borzytuchom, Kołczygłowy, Parchowo, Lipnica, Czarna Dąbrówka, Miastko dostały 618,3 tys. zł, a powiat lęborski oraz gminy: Lębork, Łeba, Nowa Wieś Lęborska, Wicko - 373 956,40 zł.

Pieniądze można wydać na laptopy, tablety, oprogramowanie, a jeśli jest taka potrzeba - na mobilny dostęp do internetu. Wszystko po to, by ułatwić zdalne nauczanie najbardziej potrzebującym uczniom i nauczycielom.

W całej Polsce niemal wszystkie złożone wnioski na ponad 150 milionów złotych są już pozytywnie rozpatrzone. Można za to kupić 43 tysiące laptopów lub 100 tysięcy tabletów.

jż/ar