fot. pixabay.com
W ostatnich tygodniach w internecie pojawiło się wiele platform edukacyjnych. Część z nich umożliwia prowadzenie zdalnego nauczania, a niektóre ułatwiają kontakt nauczyciela z uczniami lub udzielanie korepetycji.

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa pomaga na różnych szczeblach edukacji. Nawet 20 lekcji dziennie online, w tym wychowanie fizyczne czy zajęcia z rekolekcjonistą. Jest to odpowiedź Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na zamknięcie placówek oświatowych. Inicjatywę nadzoruje marszałek Piotr Całbecki.

materiał Arkadiusza Wilmana

Dla pani Ani, nauczycielki w szkole podstawowej w powiecie drawskim, w pracy z dziećmi najważniejszy jest kontakt z uczniami, dlatego też sytuacja, w której znaleźli się zarówno uczniowie, jak i nauczyciele jest bardzo trudna.

materiał Anny Winnickiej

Minął już prawie miesiąc, odkąd w szkołach obowiązuje zdalne nauczanie. Niektóre placówki zaczęły je już wcześniej. Tak było m.in. w Zespole Szkół Muzycznych w Koszalinie. Co po tym czasie działa dobrze, a co jeszcze sprawia trudności? Zapytaliśmy o to dyrektor szkoły Annę Załucką.

materiał Joanny Lejtan