Fot. Jacek Żukowski
Zaproszenie Piotra Głowackiego przyjęli: Sebastian Irzykowski - radny sejmiku województwa pomorskiego, Anna Mrowińska - radna miejska, Beata Chrzanowska - przewodnicząca rady miejskiej w Słupsku.

- Po raz pierwszy głosowaliśmy zdalnie, bo w tym trybie odbywała się sesja sejmiku województwa pomorskiego. Rozpatrywaliśmy trzy uchwały i przeszły one jednogłośnie. Poza tym, że jestem radnym pracuję również w słupskim szpitalu. Mamy obecnie więcej procedur, a wszystko w trosce o zdrowie naszych pacjentów - powiedział Sebastian Irzykowski.

- Pracujemy obecnie zdalnie. Poprzez system eSesja odbyły dwie komisje i wszystko przebiegało sprawnie. Są pewnego rodzaju utrudnienia. Zabieranie głosu odbywa się poprzez wybranie numeru telefonu i dlatego do innych uczestników wypowiedzi trafiają z pewnym opóźnieniem - powiedziała Anna Mrowińska.

- Emocje budzi sama forma przeprowadzenia rady miasta w trybie on line. Najważniejsze, aby odbyło się wszystko zgodnie z prawem. Mam nadzieję, że sesja majowa odbędzie się już z udziałem wszystkich radnych bezpośrednio w sali słupskiego ratusza - powiedziała Beata Chrzanowska.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

jż/iw

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”