fot. pixabay.com
Rzeczywistość pandemii nie nastraja nas optymistycznie. Szereg czynników sprawia, że nasze dotychczasowe życie wybiło się z pewnego rytmu. Jak sprawić, aby powróciło ono na dobre tory?

Mateusz Sienkiewicz zapytał Karola Kotusiewicza - zawodowo rzecznika Urzędu Gminy w Kobylnicy, a prywatnie męża i ojca dwójki dzieci - jak osiągnąć "normalność" w tych "nienormalnych" czasach.

rozmowa Mateusza Sienkiewicza z Karolem Kotusiewiczem

Każdy z nas wie, jak ulotna jest motywacja. Ile razy wyznaczaliśmy sobie cele, ile razy byliśmy gotowi do działania i nagle … czar prysł, wróciła rzeczywistość. A tę obecnie dodatkowo uprzykrzyła nam pandemia koronawirusa, która zamknęła nas w czterech ścianach. Nasze życie straciło swój naturalny rytm, coraz ciężej, jeżeli w ogóle można odnaleźć w tym wszystkim motywację. O tym, jak ważna na co dzień, a teraz w szczególności, jest motywacja i dlaczego powinna mieć w nim na stałe przypisane swoje miejsce powiedziała Tomaszowi Tranowi psycholog Elżbieta Walczak.

rozmowa Tomasza Trana z Elżbietą Walczak

Utrata motywacji do jakiegokolwiek działania w czasie społecznej kwarantanny może przytrafić się nam niezależnie od tego, czy jesteśmy singlami, czy też mamy dom pełen ludzi. Fundacja "Motywacja i Działanie" postanowiła pomóc mieszkańcom województwa zachodniopomorskiego, miedzy innymi w poszukiwaniu chęci do działania w tym trudnym czasie. Czy fundacja motywuje także mieszkańców zachodniopomorskiego? O tym Katarzynie Kużel opowiedziała Karolina Flacht, prezes fundacji.

rozmowa Katarzyny Kużel z Karoliną Flacht

ms/tt/kk/ar