fot. Jacek Żukowski
O walce z pandemią koronawirusa z wicewojewodą pomorskim rozmawiał Jacek Żukowski.

- W związku z epidemią powstał wojewódzki zespół do spraw monitorowania zagrożeń związanych z SARS-CoV- 2. Sprawność państwa w tym zakresie napawa optymizmem, a zdyscyplinowanie społeczeństwa - dumą. Wideokonferencje, codzienny nadzór rządu, wojewodów, koordynacja działań wszystkich służb, samorządów - to obecnie nasze najważniejsze zadania - podkreślił wicewojewoda pomorski.

Jego zdaniem, po zakończeniu pandemii na gospodarkę w regionie pozytywnie wpłyną inwestycje finansowane z Funduszu Dróg Samorządowych.

- W województwie pomorskim mamy aż 158 takich inwestycji, o łącznej wartości 470 milionów. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych to 242 miliony złotych. To bardzo duże wsparcie dla samorządów i mieszkańców. Mówimy o budowie i remoncie dróg o długości 272 km. Na przykład, powiat bytowski otrzymał 16,5 miliona na 15 inwestycji drogowych. Chodzi o remonty dwóch dróg powiatowych na terenie gminy Lipnica, remont dróg gminnych na osiedlu Jeziorki w Bytowie oraz przebudowę dróg gminnych w Dretyniu i Jasieniu. Dzięki inwestycjom drogowym powstają nowe miejsca pracy i lepsze warunki do rozwoju gospodarczego. W obecnej sytuacji, FDS pomoże odbudowywać pewne części gospodarki, co pozwoli wydostać się z gospodarczych kłopotów spowodowanych koronawirusem - zapewnił Mariusz Łuczyk.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

jż/ar

Posłuchaj

rozmowa Jacka Żukowskiego z Mariuszem Łuczykiem