fot. NFZ
Pełniący obowiązki dyrektora Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, który był gościem porannego „Studia Bałtyk”, pozostałych pacjentów zachęcił do korzystania przede wszystkim z systemu teleporad.

- W sytuacjach pilnych, ratujących życie każdemu zostanie udzielona pomoc. Także np. pacjentom szpitala w Koszalinie, w którym zamknięto niektóre oddziały w związku z epidemią koronawirusa - zapewnił Piotr Bromber. - Pozostali pacjenci mogą zapoznać się z umieszczonym na naszej stronie wykazie czynnych poradni POZ, specjalistycznych, gabinetów dentystycznych czy ginekologicznych. W sprawach, które pilne nie są, zachęcamy do teleporad. One zapewniają bezpieczeństwo pacjentom i personelowi medycznemu - dodał.

Dyrektor szczecińskiego NFZ-u zapewnił jednocześnie, że zachodniopomorskie placówki służby zdrowia otrzymują dodatkowe pieniądze na walkę z koronawirusem: - Na ten cel przeznaczony jest oddzielny strumień finansowania. Szpitale przedstawiły już pierwsze rachunki, a my je opłacimy.

Aleksandra Kupczyk zapytała naszego gościa także m.in. o obowiązkowe od dziś noszenie maseczek i funkcjonowanie izolatoriów w regionie.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ak/ar

Posłuchaj

rozmowa Aleksandry Kupczyk z Piotrem Bromberem