fot. Miasto Sławno/Facebook
„Miejska szwalnia” powstaje z inicjatywy sławieńskiego ratusza.

Jak powiedział burmistrz Krzysztof Frankenstein, szyciem zajmie się 30 osób: - Zamówiliśmy już materiały i profesjonalne maszyny do szycia. Dwa zespoły zajmą się wykrajaniem materiału według form - kombinezonów i masek. Będzie do przygotowanie do dalszego szycia. Trzeci zespół będzie się składał już z samych szwaczy.

Na potrzeby „miejskiej szwalni’ zaadaptowano m.in. pomieszczenia miejskiego przedszkola i biblioteki. Pierwsze kombinezony i maseczki trafią do szpitala w Sławnie po świętach.

Dyrektor lecznicy Tomasz Walasek podkreślił, że taka inicjatywa jest bardzo potrzebna. Dodał, że w pomaganie szpitalowi zaangażowało się wiele osób i instytucji: - W akcję włączyli się m.in. miejscy i powiatowi radni oraz inni samorządowcy, strażacy ochotnicy, Nadleśnictwo Sławno i koła gospodyń wiejskich.

„Miejska szwalnia” w Sławnie ma działać tak długo, jak długo szpital będzie potrzebował kombinezonów i maseczek ochronnych.

Sławieński samorząd kupił także 11 tysięcy maseczek ochronnych wielokrotnego użytku. Część trafi do pracowników medycznych i służb mundurowych oraz mieszkańców miasta.

ap/rz

Posłuchaj

Krzysztof Frankenstein
Tomasz Walasek