Fot. pixabay.com
Od 60 do 100 tysięcy złotych otrzymały samorządy w regionie koszalińskim i samym Koszalinie na zakup sprzętu komputerowego dla uczniów i nauczycieli do zdalnej nauki. Ministerstwo cyfryzacji na ten cel w całym kraju przeznaczyło w sumie 186 milionów złotych.

W Koszalinie zakupionych zostanie 50 laptopów. Wszystkie jeszcze w tym tygodniu powinny trafić do 24 placówek oświatowych w mieście, poinformował rzecznik prezydenta Robert Grabowski: - Dyrektorzy sami zdecydują, które dzieci dostaną laptopy. Zapotrzebowanie na ten sprzęt jest bardzo duże. 50 sztuk, które trafi do koszalińskich szkół na pewno nieco poprawi sytuację.

Samorządowcy zwracają jednak uwagę, że w ostatnich dniach sprzęt komputerowy bardzo podrożał. Jak mówi burmistrz Bobolic Mieczysława Brzoza, szacuje się, że jest to od 500 do 600 złotych na jednym zestawie komputerowym. Gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 60-sięciu tysięcy złotych.

Kwota, jaką samorządy mogły otrzymać na zakup sprzętu komputerowego wynosiła od 40 do 100 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

rp/iw

Posłuchaj

Mieczysława Brzoza
Robert Grabowski