fot. pixabay.com
W woj. pomorskim potwierdzono 13 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 – poinformował w sobotę pomorski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Tomasz Augustyniak. W całym regionie na COVID-19 chorują łącznie 104 osoby.

Testy potwierdziły obecność patogenu u 10 mieszkańców powiatu wejherowskiego – starszej kobiety, dwóch mężczyzn i pięciu kobiet w średnim wieku, a także kobiety i mężczyzny w młodym wieku. Wśród zakażonych jest też starszy mężczyzna z powiatu puckiego oraz dwóch mężczyzn w średnim wieku z powiatu tczewskiego i nowodworskiego.

Jak podaje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (WSSE) w Gdańsku, stan zdrowia tych osób jest dobry, będzie przeprowadzona konsultacja lekarska.

W woj. pomorskim na COVID-19 chorują łącznie 104 osoby. Do tej pory najwięcej zakażeń potwierdzono w Gdańsku – 34; w powiecie wejherowskim – 31; w Gdyni – 11; w powiecie gdańskim – 9; w powiecie kartuskim – 6; w powiecie tczewskim – 4; po trzy w powiecie puckim i nowodworskim i po jednym w powiecie kwidzyńskim, Sopocie i Słupsku.

Ministerstwo Zdrowia podało w sobotę, że koronawirusa w Polsce potwierdzono dotąd u 3627 osób, zmarło 79 pacjentów.