fot. pixabay.com
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 124 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Sześć kolejnych osób zmarło. W sumie liczba zakażonych wynosi 3627, 79 z nich zmarło.

Potwierdzone przypadki dotyczą 32 osób z województwa małopolskiego, 25 osób z województwa kujawsko-pomorskiego, 15 osób z woj. śląskiego,13 osób z województwa pomorskiego, 11 osób z województwa łódzkiego, 8 osób z województwa podlaskiego, 7 osób z województwa podkarpackiego, 7 osób z województwa dolnośląskiego, 4 osób z województwa wielkopolskiego oraz po 1 osobie z województwa zachodniopomorskiego i lubelskiego.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci sześciu osób zakażonych koronawirusem. Są to: 75-letnia kobieta i 70-letni mężczyzna ze szpitala w Raciborzu, 59-letni mężczyzna ze szpitala w Bytomiu, 85-letnia kobieta ze szpitala w Bielsku-Białej, 74-letni mężczyzna ze szpitala w Ostródzie oraz 81-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu. Wszyscy mieli choroby współistniejące.
IAR/rż