fot. pixabay.com
Jak nie dać się lękowi? Jak sprawić by złe informacje nie zawładnęły naszą głową? O tym rozmawialiśmy w „Wieczornych spotkaniach”.

Od informacji złych, związanych z epidemią koronawirusa nie uciekniemy, jednak - po pierwsze - warto sobie mądrze dozować dostęp do tych informacji, korzystać ze sprawdzonych źródeł. Duża tu rola mediów, by pokazywać fakty, ale nie epatować emocjami, nie podkręcać lęku u ludzi. O tym opowiada terapeutka Agata Biernat.

Agata Biernat, terapeutka

Teresa Majewska jest psychodietetykiem od 15 lat związanym zawodowo z promocją zdrowia, w szczególności z wpływem diety na profilaktykę oraz leczeniem chorób cywilizacyjnych. W rozmowie z Arkadiuszem Wilmanem starała się wytłumaczyć jak opanować lęk i obawy w czasie pandemii koronawirusa. Udzieliła też kilku wskazówek związanych z dietą w czasie społecznej kwarantanny.

materiał Arkadiusza Wilmana

Jedni lekceważą sytuację związaną z koronawirusem, inni podchodzą do tego zdroworozsądkowo. Są jednak ludzie, którzy na wszelkie informacje z rozprzestrzeniającym się wirusem reagują stresem. Naszym telefonicznym gościem jest psychodietetyk Teresa Majewska. Zapytaliśmy ekspertkę o to, co możemy zrobić, aby nie dać się atmosferze strachu.

materiał Arkadiusza Wilmana

Straszyć nie ma potrzeby, ale warto pamiętać, że palacze papierosów mają osłabiony układ oddechowy.Są podatni na infekcje sezonowe i inne choroby nowotworowe. Sytuacja epidemiologiczna powinna skłonić palaczy papierosów do walki z tym nałogiem - o tym mówiła dr Iwona Meresta, pulmonolog.

materiał Mirosławy Hopf