fot. Jacek Żukowski
W związku ogłoszeniem na terenie całego kraju stanu zagrożenia epidemicznego, laureaci otrzymali pieniądze na konta, a pocztą wysłano im stosowne potwierdzenia o przyznaniu nagrody lub stypendium.

- Nie mogliśmy uroczyście wręczyć nagród zawodnikom i trenerom za osiągnięcia sportowe w 2019 roku oraz przyznanych przez zarząd powiatu zawodnikom stypendiów na 2020 rok - powiedział starosta słupski Paweł Lisowski. Dodał, że wszelki formalności trzeba było załatwić zdalnie.

Tegorocznymi laureatami za wyniki uzyskane w 2019 roku w międzynarodowymi i krajowym współzawodnictwie sportowym zostali:
  • Seweryn Wysokiński z CSW Opty Ustka - za zdobycie III miejsca na Mistrzostwach Świata Juniorów i Mistrzostwach Polski Juniorów w żeglarstwie
  • Dawid Kościów z LKS Jantar w Ustce - za zdobycie drużynowo I miejsca w Pucharze Europy w rzutach oszczepem
  • Mateusz Kosidlak z KS Gryf Słupsk - za zdobycie III miejsca na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w strzelectwie z pistoletu dowolnego
  • Agnieszka Kulak z LKS Jantar Ustka - za zdobycie II miejsca w Mistrzostwach Polski U23 w rzucie dyskiem
  • Katarzyna Znamirowska z TS Judo Gryf Słupsk - za zdobycie III miejsca na Mistrzostwach Polski Młodzików w judo
  • Mirosław Witek z Akademii Młodego Lekkoatlety w Słupsku - za zdobycie I miejsca w pchnięciu kulą i II w rzucie oszczepem na Halowych Mistrzostwach Świata Masters oraz I miejsca w pchnięciu kulą na Halowych Mistrzostwach Polski Masters
Nagrodzeni trenerzy to: Henryk Michalski z LKS Jantar w Ustce, Tomasz Czubak i Bernadeta Kopeć z Akademii Młodego Lekkoatlety w Słupsku oraz Lidiusz Kazior i Irena Waszkinel z TS Judo Gryf Słupsk.

Zawodnikom i trenerom wypłacono nagrody w wysokości od 600 do 1500 złotych.

Zarząd powiatu przyznał też okresowe (na 10 miesięcy) stypendia sportowe, które mają wesprzeć zawodników szczególnie uzdolnionych sportowo. Stypendia przyznawane są w trzech kategoriach: Czempion (500 zł miesięcznie), Wynik (300 zł) i Talent (200 zł).

W pierwszej kategorii stypendium otrzymał Seweryn Wysokiński z Ustki . W drugiej (Wynik) stypendia przyznano: Aleksandrze Karpuk (trenuje w Pomorskiej Akademii Sportu Karate Kyokusihinkai), Katarzynie Znamirowskiej, Adrianowi Kordońskiemu z LKS Fenix Słupsk, Marcelinie Witek (AML Słupsk), Patrykowi Błaszczykowi (LKS Jantar Ustka) i Małgorzacie Pazda-Pozorskiej (AML Słupsk).

Laureaci stypendium w kategorii trzeciej (Talent) to: Szymon Depta, Dominika Skowrońska, Adrianna Litwin, Ludwika Korniat, Kewin Małek - wszyscy z Akademii Młodego Lekkoatlety w Słupsku i Mateusz Kosidlak z KS Gryf Słupsk.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Pawłem Lisowskim.

jż/ar

Posłuchaj

rozmowa Jacka Żukowskiego z Pawłem Lisowskim, starostą pilskim