fot. prk24.pl
Kwiecień przywita mieszkańców Piły i regionu podwyżkami. W życie wszedł obowiązek segregowania odpadów i nowe, wyższe stawki za gospodarkę odpadami na terenie Związku Międzygminnego PRGOK.

Mieszkańcy - zamiast 15 złotych od osoby - będą płacić 30 złotych miesięcznie od osoby za odpady segregowane.

Przewodnicząca Pilskiego Regionu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Małgorzata Sypuła podkreśla, że opłaty rosną w całej Polsce i nie było możliwości wypracowania niższych stawek: - Szukaliśmy najlepszego rozwiązania dla mieszkańców. Wpływy z opłat nie będą pokrywały wszystkich kosztów. Związek międzygminny będzie prowadził działania, które uszczelnią system.

Nowe regulacje i nowe - wyższe ceny dotyczą mieszkańców 14 gmin tworzących Związek Międzygminny Pilski Regon Gospodarki Odpadami Komunalnymi - m.in. mieszkańców Piły, Ujścia, Kaczor, Jastrowia i Okonka.

O dzisiaj obowiązuje też nowy cennik biletów autobusowych w Pile. Cena biletu jednorazowego wzrasta z 2,70 zł do 3 złotych.

Jak powiedziała Anna Kujawa z Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile, spółka stawia na bilety okresowe, których ceny w dużej mierze pozostają bez zmian. W ofercie pojawił się też nowy, 180-dniowy bilet. Anna Kujawa z MZK podkreśla, że to najbardziej korzystne rozwiązanie dla pasażerów: - Taniej wychodzi korzystanie z biletów okresowych niż jednodniowych. Jeśli ktoś wykupi bilet 180-dniowy, to - po przeliczeniu wychodzi - jeden przejazd będzie kosztował około 80 groszy.

Ceny biletów autobusowych w Pile są zmieniane po raz pierwszy od ośmiu lat.

pg/rz

Posłuchaj

Anna Kujawa z Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile
Małgorzata Sypuła, przewodnicząca PRGOK-u