Fot. pixabay.com
Dwa miliony złotych na walkę z koronawirusem przeznaczą Lasy Państwowe. 120 tysięcy złotych przekaże Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku.

Leśnicy to kolejna grupa zawodowa, która włącza się w walkę z koronawirusem. Fundusze przekazane przez poszczególne regionalne dyrekcje Lasów Państwowych zasilą konta lokalnych szpitali. RDPL w Szczecinku już zarezerwowała na ten cel pulę środków

- Pierwszy o pomoc zwrócił się Szpital Wojewódzki w Koszalinie. W odpowiedzi na prośbę, nadleśnictwa z terenu naszej dyrekcji przekazały już 11 tys. zł na zakup środków ochrony indywidualnej. Środki będziemy przekazywać sukcesywnie, w miarę zgłoszeń i zapotrzebowania szpitali - powiedział Marek Stasiuk, rzecznik dyrekcji.

Lasy Państwowe zapewniają, że udzielenie wsparcia finansowego na zwalczanie epidemii jest możliwe bez rezygnacji z realizacji zadań w zakresie gospodarki leśnej.

Oprócz wsparcia finansowego Lasy Państwowe zgłosiły gotowość m.in. do udostępnienia ośrodków wypoczynkowo-szkoleniowych. W przypadku szczecineckiej dyrekcji chodzi o ośrodek w Orzechowie koło Ustki.

ms/iw

Posłuchaj

Marek Stasiuk