fot. Jacek Żukowski
Zaproszenie Piotra Głowackiego przyjęli: Małgorzata Lenart - Łączy nas Słupsk, Jerzy Barzowski - radny sejmiku województwa pomorskiego, Paweł Szewczyk - Platforma Obywatelska i Jacek Szaran - Prawo i Sprawiedliwość.

- Jesteśmy w stałym kontakcie z mieszkańcami, którzy ostatnio zgłaszają do nas mnóstwo swoich problemów - mówi radna Lenart. - Otrzymaliśmy informacje od przewodniczącej rady miasta, że komisje są przełożone na drugą połowę kwietnia. Mamy za sobą pierwsze udane próby łączenia się online, więc myślę, że i sesja będzie mogła się odbyć w ten sposób - dodaje.

- Samorząd województwa pomorskiego spotyka się raz w miesiącu - podkreśla radny Barzowski. - Naszym zdaniem najbliższa sesja nie powinna się odbyć ze względu na zagrożenie koronawirusem. Zarząd województwa może sam pewne pilne decyzje podjąć, a radni - kiedy już się spotkają - doprecyzują pewne ustalenia. Nie mamy zapisane w regulaminie, aby przeprowadzić sesję online - zaznacza.

- 13 marca spotkaliśmy się na komisji rewizyjnej - podkreśla radny Szaran. - Przedstawiamy rozwiązania, które mają wspomóc lokalną społeczność. Ze zdumieniem wysłuchałem wypowiedzi prezydent Słupska, że są zagrożone najbliższe wybory. Mówienie, a w wręcz sugerowanie pracownikom ratusza, że tych wyborów nie da się przeprowadzić, jest nie na miejscu - dodaje.

- Zapowiadana pomoc przez prezydent miasta dla przedsiębiorców jest na razie tylko propozycją, a ja oczekiwałbym na konkretne działania - mówi radny Szewczyk. - Myślę, że obecne działania są niewystarczające. Władze miasta nie mogą pozwolić, aby biznes lokalny się załamał. Powinniśmy skorzystać z dobrych praktyk z innych miast i namawiać mieszkańców, żeby korzystali z usług lokalnego biznesu - podkreśla.

red./jż/rż

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”