fot. Jacek Żukowski
Nawet 40 osób będzie mogło przebywać w obiekcie zbiorowej kwarantanny, jaki planują uruchomić już 30 marca urzędnicy słupskiego ratusza.

Do tego celu przeznaczono internat sportowy przy ulicy Madalińskiego na stadionie 650 lecia. Marek Goliński zastępca prezydenta Słupska przekonuje, że obiekt idealnie się do tego nadaje.

- Obiekt jest ogrodzony i odizolowany od dostępu z zewnątrz w bezpiecznej odległości od centrum miasta i ludzi. Myślę, że jest dobrym miejscem na to, żeby w razie czego można było tam przetransportować osoby, którym została wyznaczona obowiązkowa kwarantanna - mówi Marek Goliński, wiceprezydent Słupska.

Kwarantannie będą tam poddane osoby, które nie mogą odbyć jej w domu. Słupski internat ma oferować bardzo dobre warunki.

- Są to bardzo przyjazne pomieszczenia. Pokoje dwuosobowe, choć w każdym z pokoi w kwarantannie może przebywać tylko jedna osoba. Pokoje są z łazienką, telewizorem i lodówką. Myślę, że dobrze przygotowaliśmy się na ewentualny przypadek kwarantanny - dodaje wiceprezydent Goliński.

Osoby poddane kwarantannie nie będą mogły opuszczać pokoi. Żywność i środki czystości będą podawane z zachowaniem szczególnych środków bezpieczeństwa.

Sebastian Ferens/jż/rż