fot. Jacek Żukowski
Z prezydent Słupska o przygotowaniu miasta na ewentualne pierwsze przypadki zachorowań na koronawirusa rozmawiał Andrzej Watemborski.

- Pomysł na ochronę twarzy nie jest moim autorskim pomysłem. Już wcześniej kilka organizacji w Słupsku zaczęło rozdawać maseczki określonym grupom. Pomyślałam jednak o tym, aby zaopatrzyć w maseczkę każdego mieszkańca Słupska. To nie będą specjalistyczne maseczki, a te uszyte z bardzo dobrego materiału, które trzeba systematycznie prać - powiedziała prezydent Słupska. - Zamówiłam 85 tysięcy maseczek, czyli tyle, ilu jest mieszkańców Słupska. Jutro powinna być już pierwsza partia wraz z informacjami, jak unikać zakażenia koronawirusem. Mamy wykaz wszystkich budynków i liczbę ich mieszkańców. Planujemy wkładać te pakiety do skrzynek pocztowych, ale w tych przypadkach gdzie jest to możliwe. Oczywiście bierzemy pod uwagę też inny formy dystrybucji. Cały czas nad tym pracujemy - dodała.

Prezydent Słupska mówiła również m.in. o pomocy władz Słupska lokalnym przedsiębiorcom oraz odniosła się do przygotowań do wyborów prezydenckich.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Andrzeja Watemborskiego z prezydent Słupska Krystyną Danilecką-Wojewódzką.

jż/ar

Posłuchaj

rozmowa Andrzeja Watembowskiego z Krystyną Danilecką-Wojewódzką