Fot. Jacek Żukowski
Akademia Pomorska w Słupsku zawiesiła swoje zajęcia do 14 kwietnia. Aby zmniejszyć skutki czasowego zawieszenia zajęć, studenci kontynuują naukę za pośrednictwem internetu.

- Część żaków musiała opuścić swoje pokoje w Domu Studenta, który jest w rezerwie wojewody na cele ewentualnej kwarantanny. Musimy być przygotowani na każdą ewentualność. Zgodnie z wytycznymi wojewody, każda uczelnia, która może dysponować dodatkowymi pomieszczeniami noclegowymi musiała ten fakt zgłosić wojewodzie - powiedziała Marzena Łukasik, rzeczniczka prasowa Akademii Pomorskiej.

- Nasza placówka przygotowała na ten cel jeden akademik. Część żaków wyjechała do swoich domów, a pozostali zostali rozmieszczeni w dwóch pozostałych domach studenckich – dodała Marzena Łukasik.

Akademia Pomorska w Słupsku informuje, że do 14 kwietnia pracownicy uczelni wykonują pracę na odległość. Dla zachowania ciągłości funkcjonowania placówki ustalono dyżury w Kancelarii Ogólnej oraz w Kwesturze w godzinach 9.00-12.00. Kontakt z pracownikami AP jest możliwy również poprzez e-mail.

jż/iw

Posłuchaj

Rozmowa Jacka Żukowskiego z Marzeną Łukasik