fot. Jacek Żukowski
Nie tylko przedstawiciele związków zawodowych, ale i również parlamentarzyści piszą do ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka w sprawie przesunięcia terminu likwidacji słupskiej placówki.

Senator Kazimierz Kleina skierował w tej sprawie pismo do premiera Mateusza Morawieckiego: - Kwestią likwidacji Urzędu Morskiego w Słupsku zajmuję się od wielu miesięcy. Ostatecznie minister podjął decyzję o jego likwidacji. Gdy mamy pandemię koronawirusa, duża część pracowników i dyrektorów pracuje zdalnie, więc trudno tę decyzję wdrożyć w życie w zaplanowanym terminie. Zwróciłem się więc do ministra Marka Gróbarczyka oraz premiera o przesunięcie terminu likwidacji urzędu do 1 stycznia 2021 roku. W tym czasie możemy prowadzić rozmowy i być może wypracować jakieś porozumienie.

Do tych postulatów odniósł się Micha Kania, dyrektor biura prasowego Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej: - Jeszcze nie dotarło do nas pismo w tej sprawie, ale gdy tylko je otrzymamy, to podejmiemy stosowne decyzje. Wobec nowej sytuacji epidemicznej jeszcze raz przeanalizujemy tę sprawę.

Zgodnie z ministerialnym rozporządzeniem, kompetencje i zadania słupskiego urzędu morskiego mają zostać podzielone między jednostki w Gdyni i Szczecinie. Za likwidacją urzędu ma przemawiać ekonomia wydatkowania środków publicznych oraz ujednolicenie administracji morskiej z granicami województw.

Więcej w materiale Jacka Żukowskiego.

jż/kk

Posłuchaj

materiał Jacka Żukowskiego