fot. Jarosław Ryfun
Ze względu na zbyt dużą liczbę samochodów ciężarowych korzystających z ulicy Władysława IV, koszaliński Zarząd Dróg i Transportu wprowadza nowe oznakowanie dróg, które uniemożliwi ciężarówkom przejazd tą ulicą.

Jak poinformował polskie Radio Koszalin zastępca dyrektora ZDiT Marcin Żełabowski, nowe znaki powinny pojawić się w ciągu najbliższych dni: - Oznakowanie uniemożliwi przede wszystkim pojazdom ciężarowym wjazd na ulice Jana Pawła II i Władysława IV. Chcemy skierować je na trasę Szczecin - Gdańsk.

Wiceprezydent Koszalina Andrzej Kierzek dodał, że władze miasta wystąpiły już do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie o wprowadzenie zakazu wjazdu na ulicę Władysława IV z ekspresowej "szóstki": - Wniosek wysłaliśmy tydzień temu. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Mateusz Grzeszczuk z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie twierdzi, że wniosek miasta o wprowadzenie zakazu zjazdu do miasta z obwodnicy Koszalina jeszcze do DDKiA nie wpłynął: - Miasto powinno opracować projekt tymczasowej organizacji ruchu, również w zakresie ewentualnych zmian na drodze krajowej. Taki dokument będzie przez nas analizowany, a po akceptacji będzie mógł zostać wdrożony. Póki co jednak taki projekt do nas nie wpłynął.

Przypomnijmy, wiadukt na Monte Cassino w Koszalinie został zamknięty w minionym tygodniu. Przewiduje się, że remont może potrwać nawet dwa lata.

rp/ar

Posłuchaj

Marcin Żełabowski, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu
Andrzej Kierzek, wiceprezydent Koszalina do spraw polityki gospodarczej
Mateusz Grzeszczuk, rzecznik szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad