fot. prk24.pl
Ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa i wprowadzenie w kraju stanu epidemii, komisarz ligi w porozumieniu z zarządem Superligi podjął decyzję o zakończeniu rozgrywek sezonu 2019/2020 (mężczyzn i kobiet).

- Zdrowie jest na pierwszym miejscu, dlatego w trosce o zawodniczki, kibiców, przedstawicieli mediów, a także wszystkich, którzy pracują przy organizacji meczów, decydujemy o zakończeniu rozgrywek. Zdajemy sobie sprawę, że wznowienie rywalizacji w tym sezonie byłoby niezwykle skomplikowane, a wręcz niemożliwe. Obecnie drużyny nie trenują i nie wiadomo kiedy mogłyby wrócić do treningów, a muszą mieć odpowiednio dużo czasu na przygotowanie się do rozegrania meczów w ostatniej fazie sezonu. To dla nas trudna decyzja, ale uważamy, że najlepsza. Wierzymy, że w przyszłym sezonie wszyscy wrócimy na boisko silniejsi - mówi Marek Janicki, prezes Superligi Sp. z o.o.

Na podstawie dotychczas rozegranych spotkań, komisarz PGNiG Superligi Kobiet ustalił klasyfikację końcową sezonu 2019/2020 zgodnie z uzyskanymi przez kluby punktami.

Mistrzyniami Polski zostały zawodniczki MKS Perły Lublin, które zdobyły 53 punkty. Srebrny medal przypadł szczypiornistkom Metraco Zagłębie Lublin - 49 punktów, a brąz – KPR-owi Gminy Kobierzyce (39 punktów). Młyny Stoisław Koszalin zajęły miejsce czwarte (28 punktów)

Podjęta została również decyzja o braku spadków - wszystkie 8 drużyn spełniło kryterium sportowe wymagane do otrzymania prawa do startu w rozgrywkach sezonu 2020/2021.
 red./rż