fot. MSWiA/Twitter
Wiceszef MSWiA i poseł ziemi koszalińskiej napisał w niedzielę na Twitterze, że trwają „ostatnie szlify” dotyczące specustawy. Wprowadzone mają zostać kolejne, związane z epidemią koronawirusa, udogonienia dla samorządów i administracji państwowej.

„W ramach tarczy antykryzysowej przygotowujemy rozwiązania dotyczące: zawieszenia biegu terminów administracyjnych, możliwości zdalnego trybu obradowania organów jednostek samorządu terytorialnego, ciągłości pracy w urzędach” - napisał wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.


Wartość tak zwanej tarczy antykryzysowej ma wynieść około 212 miliardów złotych. Na pakiet składa się pięć filarów: ochrona miejsc pracy, wsparcie dla służby zdrowia, bezpieczeństwo systemu finansowego, wsparcie dla przedsiębiorców i inwestycje publiczne. W realizację projektu będą zaangażowane m.in.: Polski Fundusz Rozwoju, Agencja Rozwoju Przemysłu czy Bank Gospodarki Kredytowej.

Ministerstwo Zdrowia podało dziś, że w Polsce jest 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dziś też zmarły dwie osoby zakażone koronawirusem. Jedna w szpitalu w Poznaniu, druga - w Radomiu. Tym samym liczba ofiar wzrosła do siedmiu. W sumie koronawirusem zaraziły się w Polsce 563 osoby.

red./IAR/ar