fot. pixabay.com
Epidemia utrudnia Seniorom i osobom niepełnosprawnym kontakty społeczne. Wymagają oni szczególnej uwagi społeczeństwa. Jak możemy im pomóc?

O sytuacji osób potrzebujących wsparcia w tym trudnym okresie opowiedziała Mirze Hopf Anna Rozental z Fundacji Progresja w Słupsku.

rozmowa Miry Hopf z Anną Rozental z Fundacji Progresja w Słupsku

W hospicjach, co oczywiste, główną uwagę poświęca się osobom chorym. Dzięki temu, opiekunom chorych jest nieco lżej. Nie tylko ze względu na samą opiekę nad chorym, ale również dzięki temu, że - jak w darłowskim hospicjum - rodzina może być blisko chorego. Jak funkcjonuje hospicjum w czasie koronairusa? O tym z ks. Krzysztofem Sendeckim, dyrektorem Domu Hospicyjno-Opiekuńczego Caritas w Darłowie rozmawiała Katarzyna Kużel.

rozmowa Katarzyny Kużel z ks. Krzysztofem Sendeckim

Aplikacja, która powstała w ramach projektu Dobre Wsparcie koszalińskiej Fundacji Nauka Dla Środowiska oraz Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, okazała się przydatna w organizowaniu systemu pomocy i kontroli w czasie zagrożenia epidemiologicznego. Korzysta z niej już kilka samorządów, a wkrótce powinna działać na terenie całego województwa zachodniopomorskiego - mówi Piotr Jaśkiewicz z fundacji Nauka Dla Środowiska.

Piotr Jaśkiewicz z fundacji Nauka Dla Środowiska