fot. pixabay.com
Uczeń wrócił autokarem z Malagi 15 marca, wraz z piętnastoma szkolnymi koleżankami i kolegami oraz dwoma nauczycielami. Wszyscy zostali objęci kwarantanną.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie byli na praktykach w Maladze przez kilka tygodni. Po ogólnopolskiej decyzji o zamknięciu szkół, dyrekcja postanowiła natychmiast ściągnąć uczniów do Polski. Grupa wróciła do Koszalina wynajętym specjalnie do tego celu autokarem.

Informację tę potwierdził dyrektor szkoły Szymon Konefał. Jak powiedział, grupa wróciła do Koszalina 15 marca: - Wszyscy zostali objęci kwarantanną domową. Młodzież z parkingu odebrała minimalna liczba osób. One także zostały włączone w kwarantannę.

W kwarantannie znalazło się więc 16 uczniów, dwóch nauczycieli i kilku rodziców. Na razie nie ma informacji, aby u kogokolwiek z tej grupy pojawiły się objawy choroby.

Młody mężczyzna z Białogardu, u którego potwierdzono w czwartek zakażenie koronawirusem, jest w szpitalu przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie.

ap/ar

Posłuchaj

Szymon Konefał, dyrektor szkoły