fot. Jacek Żukowski
Zaproszenie Piotra Głowackiego przyjęli radni: Tadeusz Bobrowski - Prawo i Sprawiedliwość, Wojciech Gajewski - Łączy nas Słupsk i Paweł Szewczyk - Platforma Obywatelska.

- Sytuacja na świecie jest bardzo poważna. Nie powinniśmy ulegać panice. Należy zachować zdrowy rozsądek i nie lekceważyć zaleceń rządu - zgodnie stwierdzili nasi goście.
 
- Przesuwamy zebrania wspólnot mieszkaniowych, prace naszych administracji, które zajmują się obsługą mieszkańców, chcemy ograniczyć tylko do jednego punktu. Czasami ludzie przychodzą naprawdę z błahymi sprawami, które można załatwić w innym okresie -
podkreśla radny Szewczyk.

- Środowisko nauczycielskie i uczniowie przyjęli wiadomość o zamknięciu szkół bardzo odpowiedzialni. To też duża odpowiedzialność dyrektorów placówek, którzy muszą zaplanować naukę na późniejszy termin. Muszą również zorganizować naukę za pomocą internetu i dostępnych w szkołach platform, które są przeznaczone do kontaktu nauczycieli z uczniami. Musimy zrealizować również roczny plan nauki - zaznacza radny Gajewski.

- Wczoraj dyskutowaliśmy o pracach w komisjach rady miejskiej. Dzisiaj posiedzenie odbędzie się i myślę, że w przyszłym tygodniu również będziemy obradować. Jeżeli sytuacja ulegnie jakiejś zmianie, to wówczas  przełożymy nasze posiedzenia -
dodaje radny Bobrowski.

red./jż/rż

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”