prk24.pl
Uczelnia wprowadziła e-learningowe nauczanie w części teoretycznej. Odwołano m.in. dzień otwarty uczelni. Dom studenta nie został zamknięty.

- Biblioteka jest zamknięta dla studentów, ale pracuje. Wykładowcy opracowują materiały e-learningowe. Dom studenta nie jest zamknięty, ale ograniczyliśmy odwiedziny i nie przyjmujemy nowych osób, stołówka także będzie nieczynna przez dwa tygodnie - powiedział dr Jan Kuriata. - Dzień otwarty odbędzie się w innym terminie. Odwołaliśmy spotkanie z dwukrotnym mistrzem olimpijskim Tomaszem Kucharski. Wizyty studyjne uczniów szkół średnich przesuwamy w czasie - podkreślił rektor.

Resort nauki zaapelował do studentów kierunków medycznych dyspozycyjność wobec wojewodów lub inspektorów sanitarnych w związku koronawirusem. Jak informuje ministerstwo, starsi studenci są już przygotowani do działań wspierających - na przykład w wywiadzie epidemiologicznym.

- Jeśli chodzi o nas, to studenci pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego mogliby być włączeni w różnego rodzaju działania - pomoc w mierzeniu temperatury czy nawet przy telefonach. Decyzja należy jednak do wojewody i oczywiście studentów. Jeśli sytuacja będzie trudna, dostosujemy się do zaleceń Tomasza Hinca - dodał rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie.

red./rż

Posłuchaj

rozmowa z dr. Janem Kuriatą