Zaproszenie Andrzeja Watemborskiego przyjęła prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

- Zawiesiłam działalność dydaktyczną w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, bo w tym zakresie decyzję pozostawiono prezydentom miast. Od poniedziałku również będą nieczynne żłobki miejskie. Mówimy o zawieszeniu działalność dydaktycznej szkół, natomiast nie zamykamy ich całkowicie. Pracownicy obsługi mogą ten czas wykorzystać na dezynfekcję swoich placówek, ale to już jest decyzja dyrektorów - powiedziała prezydent Słupska.

- Administracja samorządowa musi normalnie pracować. Dokładnie dezynfekujemy wszystkie pomieszczenia w ratuszu. Szczególnie te, do których przychodzi dużo interesantów. Chcemy także przy wejściu do ratusza umieścić pojemnik ze środkami higieny - dodała Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

- Oczywiście zamykamy wszystkie placówki kulturalne. To znaczy, że nie będzie nawet małych imprez kameralnych. Zamykamy do odwołania park wodny, słupski basen i ośrodki sportowe. Od poniedziałku komunikacja miejska przez dwa tygodnie będzie funkcjonowała według wakacyjnego rozkładu jazdy - podkreśliła prezydent Słupska.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

jż/iw

Posłuchaj

Rozmowa z Krystyną Danilecką-Wojewódzką