fot. Arkadiusz Wilman
fot. Arkadiusz Wilman
fot. Arkadiusz Wilman
fot. Arkadiusz Wilman
fot. Arkadiusz Wilman
Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami praktycznymi z obszarów nauk ścisłych. Ich zadaniem było napisanie programu rozwiązującego problem logiczny lub matematyczny.

Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęli student Politechniki Koszalińskiej Wojciech Radzimowski oraz Krzysztof Piłat z koszalińskiego „Elektronika”: - Jedna z większych firm w Koszalinie pozwala studentom sprawdzić swoje umiejętności. Przygotowuje się nas także do rozwiązywania abstrakcyjnych problemów.

Do rywalizacji stanęło 13 studentów Politechniki Koszalińskiej i 12 uczniów szkół średnich. Konkurs ma zachęcać młodych ludzi do związania przyszłości z Koszalinem.

Jednym z jego koordynatorów był Rafał Bąk z firmy Global Logic: - Konkurs polegał na rozwiązaniu zadań programistycznych. Ma na celu promocję wśród młodych ludzi informatyki i programowania.

Laureaci otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe - laptopy, smartwatche oraz tablety. Organizatorami konkursu są Politechnika Koszalińska, Urząd Miejski w Koszalinie oraz firma Global Logic.

aw/rż

Posłuchaj

Wojciech Radzimowski i Krzysztof Piłat
Rafał Bąk z firmy Global Logic