fot. Jacek Żukowski
fot. Jacek Żukowski
fot. Jacek Żukowski
fot. Jacek Żukowski
fot. Jacek Żukowski
Błysk granatów hukowych, zasłony dymne i odgłos wystrzałów z broni maszynowej towarzyszyły pokazowi działań służb antyterrorystycznych w sytuacji alarmu.

Ćwiczenia prowadzone były dla pracowników urzędu miejskiego oraz innych instytucji z terenu miasta. Uczestniczyli w nich również uczniowie klas mundurowych.

Scenariusz pokazu przewidywał wtargnięcie na teren ratusza uzbrojonych napastników, pojmanie zakładników i wyprowadzenie ich do samochodu zaparkowanego przed ratuszem. Działanie służb antyterrorystycznych polegało na odbiciu zakładników, obezwładnienie napastników, przeszukaniu i zabezpieczeniu ratusza.

- Priorytetem naszej fundacji jest edukacja w zakresie odpowiedniego zachowania i postępowania w sytuacjach kryzysowych, zagrażających bezpieczeństwu naszemu lub osób pozostających w naszym najbliższym otoczeniu - mówi Tomasz Łuczak, prezes fundacji S.P.A.P. - Posiadając niezbędną wiedzę w tym zakresie, osoby, które odbędą z nami szkolenia, zdecydowanie zwiększą swoje szanse na uniknięcie lub zminimalizowanie wyników działań agresora. Naszą fundamentalną zasadą jest zapobieganie zagrożeniom poprzez wdrażanie odpowiednich procedur i przeprowadzanie szkoleń - dodaje.

W ćwiczeniach brali również udział policjanci, strażnicy miejscy, ratownicy medyczni oraz pracownicy Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Słupsku.

jż/rż

Posłuchaj

Tomasz Łuczak