fot. pixabay.com
Jutro o 9.00 w Kancelarii Premiera odbędzie się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z wszystkimi wojewodami. Tematem rozmowy będzie sytuacja związana z koronawirusem - poinformował na konferencji prasowej szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

- Premier wezwał na wszystkich wojewodów do Kancelarii Premiera, żeby zrobić status przygotowań w każdym województwie i sprawdzić kwestie związane z komunikacją - powiedział minister. - Jak każde województwo jest na to przygotowane. Chcemy, żeby ta informacja - prawdziwa, spokojna, merytoryczna - dotarła nie tylko do każdego województwa, ale też powiatu, gminy, miejscowości - dodał Michał Dworczyk.

Zapowiedział też rozszerzenie akcji informacyjnej dotyczącej koronawirusa. Dodał, że Kancelaria Premiera zwróciła się do mediów o udostępnienie czasu antenowego, by przekazywać rzetelne informacje na ten temat.

Podczas konferencji ministra Dworczyka zaprezentowano pierwszy materiał, który jest kompendium wiedzy na temat koronawirusa. Informacje można znaleźć na stronie www.gov.pl/koronawirus. Strona będzie stopniowo ulepszana i uaktualniana.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zwołuje także na poniedziałek nadzwyczajne posiedzenie Sejmu, na którym zostanie przedstawiona informacja rządu o rozwoju sytuacji w Polsce w związku z epidemią koronawirusa. Wnioskował o to prezydent Andrzej Duda.

Marszałek Sejmu mówiła na konferencji prasowej, że przychyliła się do wniosku głowy państwa ze względu na wagę tego tematu. Poinformowała, że specjalne posiedzenie rozpocznie się w poniedziałek o 10.00, a informacja rządu będzie jedynym punktem porządku obrad. Po jej wysłuchaniu w Sejmie ma się odbyć debata.

Na dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski zaprzeczył, jakoby w Polsce wykryto przypadek zakażenia koronawirusem. Jego zdaniem w ciągu najbliższych dni taki przypadek jednak się pojawi. Zapewnił, że wówczas informacja o tym zostanie niezwłocznie przekazana opinii publicznej.

IAR/rż