fot. pixabay.com
Agencja Reutera poinformowała o pierwszych przypadkach koronariwusa w Chorwacji i Austrii. We Włoszech po raz pierwszy stwierdzono koronawirusa w Palermo na Sycylii i we Florencji. W sumie liczba zarażeń wzrosła do 270, czyli o 41 nowych przypadków.

We włoskim Palermo kwarantanną objęto całą 40-osobową wycieczkę, której uczestniczką była zarażona kobieta z Bergamo w Lombardii. We Florencji koronawirusa stwierdzono u mężczyzny, który niedawno wrócił z Singapuru. Istnieją obawy, że może dojść do zarażeń w środkowych i południowych Włoszech, gdzie dotychczas poza Rzymem nie zanotowano żadnych przypadków.

Agencja Reutersa, powołując się na premiera Chorwacji Andreja Plenkovicia, poinformowała o pierwszym przypadku w tym kraju. Dodaje, że dwie osoby zarażone zostały w Tyrolu w Austrii. Koronawirusa odnotowano także m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji oraz w Niemczech.

Chiny, w których doszło do wybuchu koronawirusa, zmarło ponad 2660 osób. Odnotowano ponad 77500 zarażeń patogenem. W prowincji Hubei, centrum epidemii, ponownie stwierdzono wzrost nowych przypadków zarażenia koronawirusem. Wczoraj patogen wykryto u prawie 500 nowych pacjentów.

IAR/rż