fot. pixabay.com
Lokalna i regionalna twórczość poetycka ma swoich wiernych fanów. Czy poeci, którzy najbardziej znani są w swoim miejscu zamieszkania i okolicy czują się spełnieni? Jak widzą swoje miejsce na poetyckiej scenie i z jakimi problemami spotykają się promując swoją twórczość - o tym rozmawialiśmy w „Wieczornych spotkaniach”.

Joanna Lejtan spotkała się z Zygmuntem Królakiem, który wydał niedawno tomik „Milczeć nie wypada”.

rozmowa Joanny Lejtan z Zygmuntem Królakiem

W bibliotece w Polanowie odbyła się niedawno promocja tomiku wierszy Grzegorza Szafoniego „Na drugim końcu raju”. Znajdziemy tam wiele odniesień do otaczającej przyrody, urody małego miasteczka i przywiązania do swojej małej ojczyzny.

Z autorem tomiku rozmawiała Grażyna Preder.

rozmowa Grażyny Preder z Grzegorzem Szafonim

Zdzisław Drzewiecki to poeta, animator kultury i członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, a także laureat wielu uznanych ogólnopolskich konkursów literackich. Swoje utwory publikował m.in. w takich periodykach literackich, jak „Poezja”, „Nowy Wyraz”, „Tygodnik Kulturalny” oraz wielu antologiach poetyckich. W grudniu wydał tomik poezji „Gry miejskie”. Anna Winnicka rozmawiała ze Zdzisławem Drzewieckim, który od ponad trzydziestu lat mieszka i tworzy w Białym Borze.

rozmowa Anny Winnickiej ze Zdzisławem Drzewieckim