fot. prk24.pl
Słupsk znany jest z pracowni batiku, czyli sztuki malowania na tkaninach. Ta technologia to także narodowa specjalność Indonezyjczyków.

Jak wyjaśnia Monika Rapacewicz, rzecznik prasowy słupskiego ratusza, wizyta wiceprezydent miasta Marty Makuch odbywać się będzie na zaproszenie ambasador Indonezji, która niedawno gościła w Słupsku i oglądała prace miejscowych artystów: - Ta wizyta będzie okazją do promowania kultury naszego miasta.

Tymczasem plastycy związani z pracownią batiku przy Słupskim Ośrodku Kultury do Indonezji się nie wybierają. Zamiast tego będzie specjalna wystawa.

- 2 października, kiedy obchodzimy światowy dzień batiku, odbędzie się w galerii teatru Rondo wystawa przygotowana przez pracownię batiku Słupskiego Ośrodka Kultury. To będzie także moment podkreślania 65-lecia stosunków polsko-indonezyjskich - mówi Jolanta Krawczykiewicz, dyrektor placówki.

Koszt pięciodniowej wizyty w Indonezji wiceprezydent Słupska to około czterech tysięcy złotych. Poniesie je Urząd Miejski w Słupsku.

mb/rż

Posłuchaj

Monika Rapacewicz
Jolanta Krawczykiewicz