Podopieczne Anity Unijat w 18. kolejce PGNiG Superligi przegrały na wyjeździe po rzutach karnych z Metraco Zagłębiem Lubin. W regulaminowym czasie gry było 23:23, a w konkursie rzutów zza lini 7 metrów - 3:2 dla gospodyń. Koszalinianki wyrwały zatem jeden punkt i zajmują piąte miejsce w tabeli.

Obydwie drużyny dobrze rozpoczęły to spotkanie w obronie. Pierwsza bramka padła dopiero w czwartej minucie za sprawą Adrianny Górnej. Koszalinianki odpowiadały trafieniami i w efekcie po 12 minutach prowadziły 5:3. Trenerka Miedziowych Bożena Karkut poprosiła o czas. Gospodynie doprowadziły do wyrównania. Wymiana ciosów trwała do ostatnich sekund pierwszej połowy. Do przerwy było 13:13.

W drugiej odsłonie koszalinianki wyszły nawet na trzybramkowe prowadzenie. W Lubinie zrobiło się nerwowo. Podopieczne Bożeny Karkut w końcówce złapały jednak wiatr w żagle i odrobiły straty za sprawą m.in. Victorii Belmas. W ostatnich dwóch minutach prowadzenie Miedziowym dała Patricia Matieli.

Na trzy sekundy przed końcem spotkania z drugiej linii rzuciła Lesia Smolinh - piłka odbiła się od słupka i zatrzepotała w siatce gospodyń. Tym samym byliśmy świadkami rzutów karnych, gdzie bohaterką Miedziowych stała się Monika Maliczkiewicz, która obroniła trzy rzuty karne podopiecznych Anity Unijat. Golkiperka koszalińskiego zespołu Izabela Prudzienica odbiła dwa rzuty rywalek z linii siedmiu metrów.

W 19. kolejce PGNiG Superligi, Młyny Stoisław Koszalin zmierzą się z MKS-em Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Początek sobotniego meczu w Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie o 17.00.

Metraco Zagłębie Lubin – Młyny Stoisław Koszalin 23:23 (13:13) k. 3:2