fot. KPP Sławno
Nawet do 10 lat więzienia grozi 33-letniemu mieszkańcowi Gdańska, który uciekał przed policjantami i stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Wartość skradzionego w Szwecji pojazdu to 175 tys. złotych.

W poprzedni czwartek dyżurny sławieńskiej komendy otrzymał informację, że w Szwecji skradziono volvo z 2019 roku. Z informacji przekazanej z Biura Międzynarodowej Współpracy Policji wynikało, iż pojazd przejeżdża przez teren województwa zachodniopomorskiego. Samochód został zlokalizowany na terenie gminy Sianów. Próbę jego zatrzymania podjęli dzielnicowi z tamtejszego posterunku. Złodziej zaczął jednak uciekać.

Kilkanaście minut później sławieńscy kryminalni zauważyli opisywany pojazd w miejscowości Bobrowiczki i ruszyli za nim w pościg. W Warszkowie policjanci drogówki rozłożyli kolczatkę. Volvo po sforsowaniu tej przeszkody przejechało jeszcze kilka kilometrów, zatrzymując się przed miejscowością Wrześnica. Kierowca wybiegł z pojazdu i rzucił się do ucieczki. Po chwili został zatrzymany.Kierowcą okazał się 33-letni mieszkaniec Gdańska. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Był pod wpływem amfetaminy. Okazało się także, że posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 10 lat więzienia. Dodatkowo odpowie za niezatrzymanie się do kontroli, prowadzenie samochodu pod wpływem środków odurzających, oraz za prowadzenie pojazdu pomimo sądowego zakazu za co grożą dodatkowe kary.

red./KPP Sławno/ar