fot. TVP INFO
Do gdańskiej prokuratury trafiły zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa podczas uroczystości 100-lecia Zaślubin Polski z morzem. W trakcie poniedziałkowych uroczystości wystąpieniu prezydenta Andrzej Dudy towarzyszyły gwizdy i wulgarne okrzyki manifestantów KOD. Decyzję o czynnościach sprawdzających podejmie prokuratura w Pucku, która ma zająć się sprawą.

Jak potwierdziła rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk, zawiadomienia od osób prywatnych, które słyszały w mediach o sytuacji w trakcie uroczystości obchodów 100-lecia Zaślubin Polski z morzem, trafiły do gdańskiej prokuratury i zostały przekazane do jednostki w Pucku w celu podjęcia decyzji.

W poniedziałek Andrzej Duda wziął udział w obchodach 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem w Pucku. Podczas wygłaszania mowy prezydent Polski został wygwizdany przez grupę osób z tłumu zgromadzonego przed sceną. Skandowano m.in. hasła „ty ch***”, „marionetka” i „będziesz siedział”.

Po zakończonym przemówieniu manifestanci przywitali się z kandydatką PO na najwyższy urząd w państwie Małgorzatą Kidawą-Błońską. Na nagraniach z tamtego wydarzenia widać, jak grupa dopytuje ją, czy na pewno było ich słychać, a ta im gratuluje. Towarzyszący jej senator Sławomir Rybicki, szef senackiej komisji etyki, przyznaje manifestującym, że „było słychać”.

TVP INFO