fot. gov.pl
Ministerstwo infrastruktury ogłosiło plan niespełna tydzień temu. Uwagi można zgłaszać do 20 marca.

Konsultacje odbędą się w kilku formach. Uwagi można składać poprzez maila, drogą pocztową, a także ustnie, co zostanie zapisane w protokole.

Jak informuje ministerstwo infrastruktury sprawozdanie z konsultacji społecznych zostanie opublikowane na stronie internetowej resortu do 30 dni od ich zakończenia.

W ramach rządowego Programu powstanie 100 obwodnic na sieci dróg krajowych o łącznej długości około 820 kilometrów. Koszt realizacji 100 obwodnic został oszacowany na blisko 28 mld zł. Ich budowa będzie finansowana ze środków Krajowego Funduszu Drogowego prowadzonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Inwestycje związane z budową nowych obwodnic będą realizowane przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Jednym z najważniejszych efektów realizacji programu będzie poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, wyprowadzenie ruchu z zatłoczonych miast, czystsze powietrze, mniejszy hałas i poprawa przepustowości sieci drogowej.

W ramach rządowego programu w województwie pomorskim powstanie 5 obwodnic - między innymi Brzezia, Człuchowa, Słupska i Kobylnicy, a w zachodniopomorskim - 9, między innymi Człopy, Szczecinka, Szwecji i Wałcza. W Wielkopolsce powstanie 8 obwodnic.

Więcej informacji, gdzie powstaną obwodnice TUTAJ>>

IAR/iw