fot. Ministerstwo Infrastruktury
fot. Ministerstwo Infrastruktury
fot. Ministerstwo Infrastruktury
fot. Ministerstwo Infrastruktury
fot. Ministerstwo Infrastruktury
Dzisiaj w Ministerstwie Infrastruktury została podpisana umowa w tej sprawie. Dzięki inwestycji połączone będą: droga S6 z drogą wojewódzką 203 i będzie zapewniony dojazd bezpośrednio z trasy ekspresowej do wschodniej części Koszalina i zachodniej Sianowa.

- Cieszę się, że tak szybko udało się zrealizować moją obietnicę wyborczą. Wynikała ona z rozmów z przedsiębiorcami i mieszkańcami wschodniej części Koszalina oraz Sianowa. Węzeł Sianów Zachód lub Gorzebądz - takie są nazwy robocze - powinien powstać w ciągu dwóch lat. Ułatwi on pracę przedsiębiorcom oraz dojazd do wschodniej części Koszalina i - budowanej - jednostki ratowniczo-gaśniczej. Dzięki aneksowaniu przez Ministerstwo Infrastruktury i GDDKiA programu inwestycyjnego dla obwodnicy Koszalina i Sianowa zagwarantowano kolejne 30 milionów na wybudowanie węzła Gorzebądz - powiedział Polskiemu Radiu Koszalin Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz koszaliński poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Maciej Berlicki, burmistrz Sianowa zwrócił uwagę na wsparcie dla ważnej drogowej inwestycji: - Minister Andrzej Adamczyk dotrzymał słowa. Jestem zaszczycony, że mogłem uczestniczyć przy podpisaniu aneksu. Bez udziału ministra Pawła Szefernakera nie udałoby się wybudować tego węzła. Wpływ na to miała również wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w naszym mieście.

Mateusz Grzeszczuk, rzecznik zachodniopomorskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad powiedział, że po pracach projektowych ruszy budowa węzła Gorzebądz: - Droga S6 zostanie połączona z krajową szóstka 6 i drogą wojewódzką 203.

Od października minionego roku kierowcy jeżdżą odcinkiem drogi S6 między Goleniowem a Koszalinem, do obwodnicy Koszalina i Sianowa oraz odcinkiem S11 węzeł Bielice-Koszalin Zachód.

Droga ekspresowa S6 docelowo będzie liczyć około 345 kilometrów i będzie główną arterią łączącą największe miasta wybrzeża, co poprawi skomunikowanie całego pasa nadmorskiego.

red./jr/rż

Posłuchaj

Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz koszaliński poseł Prawa i Sprawiedliwości
Maciej Berlicki, burmistrz Sianowa
Mateusz Grzeszczuk, rzecznik zachodniopomorskiego GDDKiA