fot. Renata Pacholczyk
Białogardzka spółka wodociągowa otrzyma na ten cel unijne dofinansowanie w wysokości ponad czterech milionów złotych.

Największa, prawie 7-kilometrowa sieć powstanie w Smęcinie w gminie Tychowo. Pieniądze będą przeznaczone także na przebudowę sieci kanalizacji sanitarnej w Pobłociu Wielkim i przepompowni ścieków w Karlinie.

W ramach podpisanej dziś umowy przewidziano także inwestycje w Radwankach w gminie Bobolice i w samych Bobolicach - zmodernizowana zostanie przepompownia.

Jak podkreślał Tomasz Sobieraj, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego, inwestycje mają podnieść jakość życia mieszkańców: - Podpisaliśmy trzy umowy z jednym podmiotem na budowę, poprawę i modernizację kanalizacji wodociągowej w gminach: Karlino, Tychowo i Bobolice. Dofinansowanie to ponad cztery miliony złotych.

Krystyna Dobrzańska - sekretarz gminy Tychowo oraz Waldemar Miśko - burmistrz Karlina podkreślali, że są to oczekiwane przez mieszkańców inwestycje: - Są problemy z wywozem nieczystości i studzienkami. Zdarza się, że szambo wypływa na posesję. Ta inwestycja ułatwi życie mieszkańcom oraz zapewni tzw. bezpieczeństwo sanitarne.

Przedstawiciele gmin wierzą także, że inwestycje nie spowodują wzrostu cen za wodę. Na terenie działania białogardzkich wodociągów najtańsza woda jest w samym Białogardzie - 10 złotych za metr sześcienny, a najdroższa - w gminie Białogard - 43 złote za metr sześcienny.

rp/rż

fot. Renata Pacholczyk

Posłuchaj

Tomasz Sobieraj
Krystyna Dobrzańska - sekretarz gminy Tychowo oraz Waldemar Miśko - burmistrz Karlina